Робота з педагогічним колективом

Сумно буває всім — часом без причини, а часом через дуже вагомі події. І в будь-якому випадку — це нормально. Якщо  хочеться, варто дозволити собі побути в цьому стані. А якщо ні, то пропоную надійну вправу, яка допоможе впоратися з меланхолійними емоціями журби та смутку.
Метод «Стоп»,  дозволить стабілізуватися, заспокоїтися та розібратися з тим, що відбувається з вами та навколо.💙💛





ПАМ'ЯТКА

Профілактика негативних форм поведінки у старших дошкільників



   Діти з  негативними проявами у поведінці - це такі, в яких під впливом        несприятливих для їхнього розвитку соціальних, психолого-педагогічних та медико-біологічних факторів відбувається порушення ставлень до норм поведінки. Головним показником характеристики дітей з негативними проявами у поведінці є зовнішньо поведінкові прояви дітей.

 Причинами негативної поведінки дітей є моторна нестриманість, невихованість, відхилення в стані нервової системи дитини. Найбільш поширеними негативними проявами у поведінці дітейє замкнутість, сором’язливість, страхи,  істерики, агресивність

     До найбільш частих вад і проблем дітей з негативними проявами в поведінці належать: неуспішність, лінощі, розсіяність і надзвичайна сором'язливість, яка нерідко переходить в повну замкнутість.

     Для профілактики негативних форм поведінки можна використовувати різні методи:

-    Залучати дитину до різних видів діяльності; корисним також буде застосування гумору;

-    Спрямовування негативних емоцій в творче русло – музику, спорт, літературу, мистецтво чи заняття танцями; 

-    Створювати умови для фізичної зайнятості дитини й розвитку дрібної моторики рук -  майстрування руками годівниць, малювання і т.д. 

-    Ефективність навчання дитини володіти своїми емоційними станами в більшій мірі залежить від ставлення дитини до себе. Завищена чи занижена самооцінка суттєво погіршує самопочуття дитини, створює бар’єри для розвитку дитини;

-    Низький рівень комунікативних умінь також не сприяє доланню негативних форм поведінки. Варто шукати нові знайомства для дитини, дозволяти їй встановлювати контакти із іншими дітьми, шукати варіанти вирішення  конфліктних ситуацій. 

-   Важливо не сварити дитину, а спершу намагатись розібратись що саме та за яких обставин сталось. Так   у  дитини буде більша довіра до дорослого.

 



 

Немає коментарів:

Дописати коментар