Адаптація

   Як приборкати хаос адаптаційного періоду?

  Перший відповідальний момент у спілкуванні з дитиною настає при розлуці. Всі почуття, що відкриваються у сімейних стосунках і манері спілкування, впливають на подальший тип поведінки дитини. Таким етапом стане адаптація до дитячого садка.

Звичайно, у всіх діточок це проходить не однаково, проте як би дитинка не реагувала – спокійно чи більш експресивно, варто розуміти, що у всіх ситуаціях дитина переживає стрес і, саме від вашої, батьківської, поведінки в цей період буде залежати майбутній стиль спілкування і взаємодії вашого малюка.

  Для успішної адаптації дитини до нового середовища, вам усією сім’єю необхідно підготуватися до цих змін. Адже у цьому процесі, страх відчуває не лише дитина, а й батьки. І діти дуже чітко можуть зчитати ваші емоції, навіть, якщо ви вважаєте, що добре їх контролюєте.


Щоб полегшити дитині процес звикання до нових умов, необхідно:

  • Навчитись прощатись з дитиною швидко, даючи цим самим зрозуміти дитині, що ви впевненні, що в садочку їй буде добре і дитина обов`язково впорається з хвилюванням.
  • Вибрати якусь пам’ятну річ, яку дитина буде брати з собою і, яка буде нагадувати їй про вас і про те, як сильно ви її любите.
  • Не намагатись підкупити дитину за згоду йти в дитячий садок – трактуйте перебування в садку, як свято і нагороду, а не покарання. Треба дати чітко зрозуміти дитині, що в садок вона піде за будь-яких обставин, створити позитивну мотивацію, підібравши найбільш вагомий аргумент – «там будеш малювати фарбами, бавитись машинками (ляльками), бавитись з дітками…».
  • Багато розмовляти про садок і його позитивні моменти
    , розпитувати дитину про її досягнення і переживання, ділитись власними емоціями щодо цього.
  • Ніколи не підривати авторитет вихователя, навіть якщо він вам не симпатичний – ця людина має безпосередній вплив на вашу дитину, саме з цією людиною починає формуватись думка на світ поза домом і, тому ваше ставлення зіграє важливу роль у вмінні вашої дитини спілкуватись і оцінювати оточуючих. Якщо ж у вас все ж виникнуть непорозуміння, намагайтесь залагоджувати їх не у присутності дитини – така поведінка збереже довіру дитини до вихователя і не створить непотрібного стресу.
  • Вчити дитину елементарного самообслуговування, спростіть її зусилля купуючи їй одяг, який легко одягається і защіпається, дайте змогу частіше самостійно проробляти подібні процедури вдома.

Бажаю Вам успіху!


Трапляється так, що дитина довгий час не може адаптуватися 
до дитячого садочка.😞 Про причини важкої адаптації ви 
можете дізнатися натиснувши на постер 👇